Loading...

luni, 30 noiembrie 2015

STAGIUL ZONAL DE IARNA, TULCEA - 2015



                In perioada 26 - 29 noiembrie 2015, s-a tinut in orasul Tulcea, Stagiul Zonal de Iarna, la acest eveniment au participat in jur de 100 de sportivi din Constanta, Galati, Braila, Macin, Babadag, Sulina, Isaccea si Tulcea.
Stagiul a fost condus de Sensei Panuta Nicolaie 3 Dan - Tulcea, si  Sensei Potcovuta Aurel 3 Dan - Constanta, ei au fost ajutati de Mateescu Adela 2 Dan - Constanta, Praz Laurentiu 1 Dan - Sulina, Bogdan Istrate 1 Dan - Constanta, Marius Graur 1 Dan - Tulcea si Moroianu Gabriel 1 Dan - Galati.
Antrenamentele au fost structurate pe programa de karate kyokushin, ca sa  contina kata, kehon si kumite, dar si conditie fizica, aptitudini, jocuri motrice si s-a incheiat sambata si cu un test de promovare in grad pana la nivelul de 3 kyu (centura verde cu tresa maro).

Sportivii care au promovat in grad sunt urmatorii:

              10 kyu ( centura portocalie)
Leonte Teodor Ionut, Galca Ionut Marian, Milea Bianca, Avram Camelia Mihaela, Carp Alexandru Stefan, Patrascu Lucian Cristian, Tandara Cosmin Ionut, Tandara Petrisor Alexandru, Tentea Valentin Florin;

              9 kyu ( centura portocalie cu tresa )
Coban Remus Daniel, Bobocea Gabriel, Vizitiu Robert Cristian, Uncu David Adrian, Profir Andu Bogdan, Damian Andrei, Dogaru Radu Florin, Militaru Matei, Caraignat Mihai Vlad, Gutu David Ioan, Mihalcencu Matei, Badilas Florin Emanuel, Iurco Lucian, Iurco Tiberiu Iulian;

               8 kyu ( centura albastra )
Teodorof Sebastian Alexandru, Eftimie Stefan, Chiriac Cristian Andrei, Stanescu Dumitru Valentin, Ribischi Andrei Robert;

                7 kyu ( centura albastra cu tresa )
Busurca Alexandru, Botezatu Eduard Teodor, Tuidea Catalin, Dragan Mihai, Danila Andrei, Arion Simona Marina, Panuta Albert;

                6 kyu ( centura galbena )
Vasile Marius Catalin, Bejenaru Karina Alissia, Mihailov Tiberiu Alexandru, Albulescu Andreea Denisa, Croitoru Bianca Ioana ;

                5 kyu ( centura galbena cu tresa )
Dragan Andreea ;

               4 kyu ( centura verde )
Uncu Vlad Constantin, Radulescu Lucian David;

                3 kyu ( centura verde cu tresa)
Marinescu Roxana Andreea, Pescaru Georgiana Stefania;

Au mai primit gradul de 1 Mon ( centura alba cu tresa) urmatorii sportivii:
 - Spanoaie Cristina, Greceanu Mircea, Stefanov Cosmin ;

Felicitari tuturor sportiviilor ce au participat la stagiu, felicitari sportiviilor ce au promovat examenul de grad, multumiri parintiilor pentru increderea acordata copiilor dumneavostra si pentru ca ai sprijiniti pentru astfel de educatie.
Multumim D.J.S.T. Tulcea si C.S.S. Tulcea pentru sprijinul logistic acordat ca sa putem sa ne desfasuram stagiul in bune conditii.

Osu!


duminică, 22 noiembrie 2015

MAS OYAMA MEMORIAL EUROPEAN CUP, SIBIU - 2015



         In perioada 20 - 21 noiembrie 2015, in Sibiu la Sala Polivalenta Transilvania, a avut loc a 7 editie a concursului european " MAS OYAMA MEMORIAL CUP ". Au participat aproximativ 300 de sportivi din Ungaria, Grecia, Olanda, Moldova, si Romania.Concursul a fost destinat copiilor, juniorilor si seniorilor si sa desfasurat pe 3 probe de concurs, kumite ( lupta ful contact) , kata individual si kata sincron.    Lotul clubului nostru, Nippon Budo Sport, a participat la aceasta competitie europeana, cu urmatorii sportivi:
 1. Roxana Andreea Marinescu​ - sportiv;
 2. Vlad Uncu​ - sportiv;
 3. Florian Oniceanu​ - sportiv ;
 4. Dunaev Florentina Si Lavinia​ - sportiv;
 5. Adrian Militaru​ - sportiv;
 6. Gociman Catalinoiu Ingrid - sportiv;
 7. Panuta Albert - sportiv ;
 8. Andrei Danila​ - sportiv ;
 9. Nicolaie Panuta​ - antrenor;

REZULTATE

          Proba kumite (lupta full contact)
1. Panuta Albert - medalie de aur, baieti sub 7 ani, sub 20 kg;
2. Gociman Catalinoiu Ingrid - medalie de aur, fete 7 - 8 ani, sub 34 kg;
3. Danila Andrei - medalie de aur, baieti 9 - 10 ani, sub 40 kg ;
4. Uncu Vlad Constantin - medalie de aur, baieti 9 - 10 ani, + 40 kg;
5. Militaru Adrian - medalie de aur, baieti 11 - 12 ani, sub 35 kg;
6. Oniceau Florian - medalie de aur, baieti 11 - 12 ani, sub 43 kg;
7. Dunaev Lavinia - medalie de aur, fete 13 - 14 ani, sub 50 kg ;
8. Marinescu Andreea - medalie de argint, seniori feminin open;

          Proba kata individual ( exerciti impuse)
1. Panuta Albert - medalie de aur , baieti 7 - 8 ani, centuri albastre;
2. Gociman Catalinoiu Ingrid - medalie de aur, fete 7 - 8 ani, centuri albastre;
3. Dunaev Lavinia - medalie de aur, fete 14 - 16 ani, centuri albastre si galbene;
4. Uncu Vlad - medalie de argint, baieti 9 - 10 ani, centuri galbene;
5. Oniceanu Florian - medalie de argint, baieti 11 - 13 ani, centuri galbene;
6. Danila Andrei - medalie de bronz, baieti 9 - 10 ani, centuri albastre;
7. Militaru Adrian - medalie de bronz, baieti 11 - 13 ani, centuri galbene;

           Proba kata echipe (sincron )
    1. Loc III, medalie de bronz - juniori mixt, 11 - 16 ani;
         Echipa formata din: Dunaev Lavinia - 14 ani, Oniceanu Florian - 11 ani, Uncu
               Vlad - 10 ani;
Felicitari copii, sunteti deosebiti!
Multumiri parintiilor, mai ales domnului Dragos Catalinoiu Gociman​, care la acest concurs a fost, tata, antrenor, fotograf si sponsor!

Osu!

luni, 12 octombrie 2015

BUCHAREST CHALLENGE CUP, editia a-III-a - 2015



            Sambata 10 octombrie 2015 in Bucuresti, la Sala de Sport Apollo , cu incepere de la ora 08.45 a avut loc, editia a-III-a a concursului national "Bucharest Challenge Cup".
Competitia s-a desfasurat pe trei tatami de concurs, in probele de kata si kumite karate full contact, destinat copiilor, cadetilor, juniorilor si seniorilor.
La aceasta editie au participat aproximativ 400 de sportivi, de la 41 de cluburi sportive de profil din Romania.

                           Lotul clubului nostru a fost format din 29 de sportivi, un antrenor, 2 instructori si 3 arbitrii dupa cum urmeaza:

1. Avram Iulian Alexandru;
2. Bejenaru Alissia Karina;
3. Stir Marian Vasile ;
4. Marinescu Roxana Andreea;
5. Panuta Albert;
6. Oniceanu Florian ;
7. Radulescu Lucian David ;
8. Viorica Theodor ;
9. Gociman Catalinoiu Ingrid ;
10. Militaru Adrian ;
11. Nicolaev Tiberiu ;
12. Teodorof Sebastian ;
13. Clinca Theodora Madalina ;
14. Busuioceanu Daria ;
15. Dunaev Lavinia Andreea ;
16. Arion Simona Marina ;
17. Danila Andrei ;
18. Uncu Vlad Constantin ;
19. Boboc Petre Laurentiu ;
20. Busurca Alexandru ;
21. Botezatu Eduard Teodor ;
22. Marcu Mihnea Stefan ;
23. Visan Costin, sportiv si instructor;
24. Visan Ionut ;
25. Babusca Emanuel ;
26. Sandu Florin ;
27. Romanov Florin ;
28. Calcan Andrei Cristian ;
29. Andrei Bogdan Iulian ;
30. Antrenor Panuta Nicolaie ;
31. Instructor Mocanu Cristian;
32. Arbitru Marius Graur ;
33. Arbitru Praz Laurentiu ;
34. Arbitru Praz Catalin ;



Bilantul rezultatelor dupa competitia din Bucuresti sunt de 31 de rezultate pozitive, dupa cum urmeaza, 12 locuri I, 10 locuri II si 10 locuri III.
Titlurile de loc 1, ar fi fost mai bogate cu cel putin inca 4 titluri, daca la 4 categorii de greutate si varsta nu ar fi luptat in finala tot sportivi de la clubul nostru.
Din acest motiv noi consideram ca am avut 16 locuri 1 !
Rezultatele pe categorii sunt urmatoarele:


LOCUL 1 - CAMPIONI
1. Eduard Botezatu - kumite baieti (9-10 ani),+50kg;
2. Alex Busurca - kumite baieti (11-12 ani), -35kg, finala cu Adrian Militaru;
3. Babusca Emanuel - kumite baieti (11-12ani), -40kg, finala cu Florian Oniceanu;
4. Panuta Albert - kumite baieti ( sub 7 ani), - 25kg;
5. Boboc Petru - kumite baieti (sub 9 ani), +40kg;
6. Simona Arion - kumite fete (13-14ani), - 40 kg, finala cu Dunaev Lavinia;
7. Marcu Mihnea - kumite baieti (sub 8 ani), -27 kg;
8. Romanov Florin - kumite baieti (11-12ani), +60kg;
9. Uncu Vlad - kumite baieti (9-10ani), -45kg, finala cu Avram Iulian;
10. Tibi Nicolaev - kumite baieti (15-16ani) -65kg;
11Roxana Andreea Marinescu-kumite feminin (senioare) , open kg;
12 Theodora Clinca - kata feminin, 11-12 ani;
LOCUL 2 - VICECAMPIONI
1. Bejenaru Alissia - kumite fete (11-12ani), -50kg;
2. Adrian Militaru - kumite baieti (11-12ani), - 35kg;
3. Dunaev Lavinia - kumite fete (13-14ani), - 50 kg;
4. Avram Alexandru - kumite baieti (9-10ani), -45kg;
5. Andrei Danila - kumite baieti (9-10ani), - 40kg;
6. Stir Marian - kumite baieti (11-12ani), - 50kg;
7. Gociman Catalinoiu Ingrid - kumite fete (sub 8 ani), - + 25 kg;
8. Oniceanu Florian - kumite baieti (11-12 ani), - 40kg;
9. Clinca Madalina - kumite fete ( 11-12ani), + 50kg;
10. Panuta Albert - kata copii mixt , sub 7 ani;
LOC III
1. Viorica Theodor - kumite baieti (sub 8 ani ) , - 25 kg;
2. Busuioceanu Daria - kumite fete (sub 9 ani) , + 25 kg;
3. Teodorof Sebastian - kumite baieti ( sub 9 ani), - 40kg;
4. Crystian Calcan - kumite baieti ( 13-14ani), - 50kg;
5. Costin Visan - kumite baieti (17-18ani), - 70 kg;
6. Ionut Visan - kumite baieti (15-16ani), - 65kg;
7. Sandu Florin - kumite baieti (sub 9 ani) , - 30kg;
7. Visan Ionut - kata baieti (15-16 ani);
8. Visan Costin - kata baieti (17-18 ani);
9. Danila Andrei - kata baieti ( 9-10 ani);
Felicitari sportiviilor pentru atitudine, spirit si determinarea de care au dat dovada, sunt foarte mandru ca sunt antrenorul vostru!!
Multumesc parintiilor ca sunt alaturi de copii, pentru ca ai sprijina neconditionat din toate punctele de vedere, prin aceste actiuni se dovedeste ca suntem o adevarata Familie Kyokushin Tulceana!
Osu!

miercuri, 22 iulie 2015

CUPA OYAMA, editia a-II-a, Sulina - 2015



       In data de 18 iulie 2015, incepand cu ora 10.00 s-a desfasurat in sala de sport polivalenta din Sulina a doua editie a concursului de kata destinat copiilor si juniorilor in memoria nasterii fondatorului scolii de kyokushin karate, Sosai Masutasu Oyama, care s-a nascut pe 27 iulie 1923.
Concursul a fost organizat de Asociatia Sportiva Sun Rise Dojo Sulina, antrenor si presedinte sempai Laur Praz 1 Dan, Nippon Budo Sport Tulcea, antrenor si presedinte Panuta Nicolaie 3 Dan, partener si principal finantator Primaria si Consiliu Local Sulina si Directia Judeteana Sport si Tineret Tulcea.
La concurs au participat 73 de sportivi din judetul Tulcea din urmatoarele localitati : Babadag, Sabangia, Sarichioi, Isaccea, Macin, Luncavita, Tulcea si binenteles Sulina. Cluburi si asociati sportive au fost : AS Ronin Dojo Babadag, AS Shogun Dojo Sarichioi, AS Kanamura Dojo Isaccea, AS Dragoni Dojo Luncavita, CS Nippon Dojo Tulcea si AS Sun Rise Sulina.
Arbitrii acestui concurs au fost: Sensei Stoia Sorin 4 Dan - Arad, Sensei Panuta Nicolaie 3 Dan - Tulcea, Sempai Praz Laur 1 Dan - Sulina, sempai Visan Costin 1 kyu - Tulcea, sempai Roman Robert 2 kyu - Tulcea.
Concursul s-a desfasurat pe 11 categorii de varsta, grade si experienta in concursuri.

Rezultatele au fost urmatoarele:


         CATEGORIA  OPEN
VISAN IONUT  ( Hombu Dojo Tulcea ) locul I
PRAZ CATALIN  ( Sun Rise Dojo Sulina )  locul II
ROTARIU ADRIAN  (Sun Rise Dojo Sulina ) locul III

        CATEGORIA 13-14 ANI   7-8 KYU
DUNAEV ANDREEA LAVINIA  ( Hombu Dojo Tulcea )   locul I
COLCER ALEXIA IOANA ( Kanamura Dojo Isaccea )  locul II
ARION SIMONA MARONA   ( Gladiatori Dojo Tulcea ) locul III 

        CATEGORIA  12-17 ANI  9-10 KYU
SMOLEI ALEXANDRU MARIAN ( Sun Rise Dojo Sulina ) locul I
JELESCU MIHAELA ( Sun Rise Dojo Sulina ) locul II
EFTIMIE ALEXANDRU IONUT ( Dragoni Dojo Luncavita ) locul III

             CATEGORIA 11-12 ANI OPEN
ONICEANU FLORIAN DANUT (Gladiatori Dojo Tulcea)  locul I
CLINCA MADALINA THEODORA  ( Ronin Dojo Babadag ) locul II
ROMANOV FLORIN STEFAN (Sun Rise Dojo Sulina ) locul III

             CATEGORIA 10-11 ANI 7-8 KYU
BUSURCA ALEXANDRU ( Gladiatori Dojo Tulcea) locul I
DANILA ANDREI (Gladiatori Dojo Tulcea )  locul II
ROMAN RADU IOAN  ( Gladiatori Dojo Tulcea )locul III

          CATEGORI 8-10 ANI  9-10 KYU
TOMOZATOS DIANA ANTONELA  ( Sun Rise Dojo Sulina )  locul I
CHIRIAC CRISTIAN ANDREI  ( Sun Rise Dojo Sulina ) locul II
MIHAI PAUL  ( Dragoni Dojo Luncavita ) locul III
   
           CATEGORIA  8-10 ANI  0-10 KYU
APOSTOL ANDREEA  ( Gladiatori Dojo Tulcea ) locul I
DOGARU RADU ( Kanamura Dojo Isaccea ) locul II
TUGUI BIANCA  ( Kanamura Dojo Isaccea ) locul III

           CATEGORIA 7-8 ANI  9-10 KYU
CATALINOIU GOCIMAN INGRID (  Gladiatori Dojo Tulcea ) locul I
MARCU MIHNEA  STEFAN (Gladiatori Dojo Tulcea)  locul II
ISMAILCIUC VLAD ANDREI ( Sun Rise Dojo Sulina )  locul III

        CATEGORIA  7-8 ANI 9-10 KYU
BUSUIOCEANU DARIA ALESIA  ( Kanamura Dojo Isaccea )locul I
SANDU FLORIN DANIEL ( Gladiatori Dojo Tulcea ) locul II
BOBOC PETRU LAURENTIU ( Gladiatori Dojo Tulcea ) locul III

        CATEGORIA  7-8 ANI 0 -10 KYU
MELENTIEV DANIEL ( Sun Rise Dojo Sulina )  locul I
GUTU DAVID  ( Gladiatori Dojo Tulcea ) locul II
TRANDAFIR  MIRUNA ( Gladiatori Dojo Tulcea ) locul III

       CATEGORIA  8 - 10 ANI  9-10 KYU
VIORICA THEODOR  ( Kanamura Dojo Isaccea )  locul I
SABANGEANU DARIUS  ( Gladiatori Dojo Tulcea )locul II
CARAIGNAT  MIHAI ( Gladiatori Dojo Tulcea ) locul III

Clasament medalii de aur: Loc 1 - Gladiatori Dojo Tulcea - 4
                                           Loc 2 - Sun Rise Dojo Sulina - 3
                                           Loc 3 - Hombu Dojo Tulcea, Kanamura Isaccea - cate 2

Clasamentul total medalii : Loc 1 - Gladiatori Dojo Tulcea - 14
                                            Loc 2 - Sun Rise Dojo Sulina - 9
                                            Loc 3 - Kanamura Dojo Isaccea - 5

Multumim partenerilor, organizatorilor, parintiilor pentru tot suportul si sprijinul acordat, si Felicitari tuturor sportiviilor participanti!
Osu!



TABARA JUDETEANA DE KYOKUSHIN KARATE, SULINA - 2015



    In perioada 13 - 19 iulie 2015 in Sulina a avut loc a 25 editie a traditionalei tabere judetene de vara care a fost organizata de AS Sun Rise Sulina, prin sempai Praz Laurentiu 1 Dan si Nippon Budo Sport Tulcea.
Invitati sa conduca acest important eveniment a fost Sensei Stoia Sorin 4 Dan, secretarul FRKK si Sensei Panuta Nicolaie 3 Dan, presedintele CS Nippon Dojo Tulcea, branch si operator dojo al All Japan Kyokushin Union International Kyokushin Organization.
Programul taberei a fost structurat pe 2 antrenamente zilnice conduse de cei 2 Sensei, dar pe langa antrenamentele zilnice, miercuri a fost examenul de promovare in grad, joi un antrenament noaptea la ora 01.00, iar sambata a avut loc a doua editie a Cupei Oyama, concurs de kata in memoria fondatorului scolii si organizatiei de karate kyokushin Sosai Matutasu Oyama care s-a nascut pe 23 iulie 1923.

luni, 22 iunie 2015

DANUBE DELTA CUP, EDITIA A-V-A, TULCEA - 2015




     Sambata, 20 iunie 2015, incepand cu ora 09.00 dimineata, s-a desfasurat in Sala Polivalenta din municipiul Tulcea a V a editie a concursului national de karate full contact Danube Delta Cup destinat copiilor, juniorilor si seniorilor.
Evenimentul a fost organizat de Nippon Budo Sport Tulcea in parteneriat cu Primaria Tulcea, care a fost si principal finantator, DJST Tulcea, dar s-a primit sprijin si din partea Prefecturii Tulcea, Serviciul de Ambulanta Tulcea, Unitatea de Jandarmi Tulcea, pe aceasta cale le multumim din tot sufletul pentru ajutorul acordat!
Danube Delta Cup din acest an 2015 a adus lucruri noi in organizare:
- Vineri 19 iunie 2015 s-a desfasurat un concurs de kata unde au participat 95 de sportivi;
- Sambata concursul a fost filmat pe toate cele 3 tatami care s-a desfasurat si a fost transmis online in direct, unde au fost peste 2500 de vizitatori;
- Competitia de kyokushin la seniori, baieti si fete a fost open, deci a avut un grad mare de spectacol dar si de dificultate;
- Au fost 9 meciuri pe reguli de K1;
- Premierea sportiviilor de la categoriile de copii a fost facuta de DL Prefect a judetului Tulcea , Badita Marin, pe care ai multumim pe aceasta cale.

La Danube Delta Cup au participat 260 de sportivi pe reguli de karate full contact  si 18 sportivi pe reguli de K1.
Cluburile participante si antrenorii au fost urmatorii:
CS Kamikaze Galati - antrenori Popovici Viorel si Pelin Dan;
CS Toratoshi Iasi - antrenor Florin Budeanu;
CS Kokoro Botosani - antrenor Mihai Puscasu;
CS Torakai Iasi - antrenor Andrei Trandaf;
CS Phoenix Bacau - antrenor Luminita Dimofte;
CS Murmidon Kyokushin Zalau - antrenor Calin Gabriel Domsa;
CS Budo Gym Bucuresti - antrenor Gruia Docan;
CS Sakura Kiai Galati - antrenori Mihai Viorel si Molter Musa Daniel;
CS Seito Buzau - antrenor Sorin Popescu;
AS Triumf Galati - antrenor Stase Cristina;
CS Goshin - Ryu Ploiesti - antrenor Bozianu Cristian;
CS Senshi Piatra Neamt - antrenor Tarantus Emanuel;
CS Hachiman Dojo Bucuresti - antrenor Ionut Stancu;
CS Nova Force Giurgiu - antrenor George Radoi;
CS Shobu Constanta - antrenor Potcovuta Aurel;
CS Scorpion Sindokai Piatra Neamt - antrenor Daniel Petre;
CS Ashihara Karate Pitesti - antrenor Vatafu Mihai;
CS FDJ Pitesti - antrenor Neacsu Florin;
CS Garyu Oradea - antrenor Gliga Marius;
CS Profighters Cluj - antrenor Bolojan Radu;
CS Tora Kyokushin Galati - antrenor Burtea Catalin;
CS Hitode Dojo Costinesti - antrenor Dinca George;
NIPPON BUDO SPORT TULCEA - antrenor Panuta Nicolaie;
- CS Nippon Dojo Tulcea- antrenor Graur Marius;
- AS Sun Rise Dojo Sulina - antrenor Praz Laurentiu;
- AS Kanamura Dojo Isaccea - instructor Visan Costin;
- AS Dragoni Dojo Luncavita - instructor Eftimie Stefan;
- AS Shogun Dojo Sarichioi - instructor Mocanu Cristian;
- AS Ronin Dojo Babadag - instructor Marinescu Andreea;

ARBITRII CONCURSULUI DANUBE DELTA CUP:
- Gliga Marius 3 Dan - Oradea
- Bolojan Radu 3 Dan - Cluj
- Panuta Nicolaie 3 Dan - Tulcea
- Popescu Sorin 4 Dan - Buzau
- Potcovuta Aurel 3 Dan - Constanta
- Domsa Calin 3 Dan - Zalau
- Docan Gruia 4 Dan - Bucuresti
- Toth Jeno 1 Dan - Oradea
- Dinca George 1 Dan - Costinesti
- Istrate Bogdan 1 Dan - Constanta
- Deheleanu Damian 1 Dan - Bucuresti
- Graur Marius 1 Dan - Tulcea
- Ciupu Bogdan 1 Dan - Ploiesti
- Mocanu Cristian 2 kyu - Tulcea
- Popovici Viorel 1 Dan - Galati
- Pelin Dan 1 kyu - Galati
- Budeanu Florin 2 Dan - Iasi
- Stase Cristina 3 Dan - Galati

CLASAMENTUL REZULTATELOR PE LOCURILE 1 LA KUMITE:
1. CS Nippon Dojo Tulcea
2. CS Goshi-Ryu Ploiesti
3. CS Tora Kyokshin Galati
4. CS Hachiman Dojo Bucuresti si Budo Gym Bucuresti

CLASAMENTUL IN FUNCTIE DE TOTALUL REZULTATELOR POZITIVE CUMULATE:
1. CS Nippon Dojo Tulcea
2. CS Kamikaze Dojo Galati
3. CS Toratoshi Iasi si Tora Kyokushin Galati
4. CS Goshin - Ryu Ploiesti
5. CS Golden Team Bucuresti
6. CS Hitode Dojo Costinesti
7. CS Budo Gym Bucuresti
8. CS Hachiman Dojo Bucuresti
9. AS Kanamura Dojo Isaccea si AS Ronin Dojo Babadag
10. CS FDJ Pitesti

La acest eveniment NIPPON BUDO SPORT TULCEA , a participat cu un numar de 77 de sportivi din organizatie, din care 42 din municipiul Tulcea.
NIPPON BUDO SPORT TULCEA a obtinut un total de 65 de rezultate pozitive din care 22 de locuri 1, 24 de locuri 2 si 19 locuri 3.
CS Nippon Dojo Tulcea a obtinut un total de 39 de rezultate pozitive din care 20 de locuri 1, 13 locuri 2 si 6 locuri 3.







REZULTATE CONCURS KATA:

     1. Fete 7 - 8 ani
Catalinoiu Gociman Ingrid ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Busuioceanu Daria Alesia ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Ghenea Ana Maria ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

    2. Fete 10 - 11 ani
Sirghe Andreea ( Goshin Ryu Ploiesti ) - loc 1
Cosma Elena ( Seito Buzau ) - loc 2
Dunaev Lavinia ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

     3. Baieti 10 - 11 ani
Dragan Mihai  ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Danila Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Babusca Emanuel ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 3

     4. Baieti sub 10 ani
Ungureanu Iosif ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Angheluta Robert ( Hitode Dojo Costinesti) - loc 2
Cadir Edis ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

     5. Fete 7 - 8 ani
Nechifor Elena ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Tomazatos Diana ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Padure Alexandra ( Goshin -Ryu Ploiesti ) - loc 3

     6. Baieti sub 8 ani
Raul Manole ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Marcu Mihnea ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Teodorof Sebastian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

    7. Mixt sub 7 ani
Panuta Albert ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Militaru Matei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Ghemisi Robert ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3

    8. Baieti Avansati 10 - 11 ani
Uncu Vlad ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Oniceanu Florian ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 2
Militaru Adrian ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 3

     9. Baieti Avansati 12 - 13 ani
Popescu Matei ( Seito Dojo Buzau ) - loc 1
Rotariu Adrian ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Moisei Catalin ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

      10. Fete 10 - 11 ani
Gheorghiu Crina ( AS Triumf Galati ) - loc 1
Ilie Ioana ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 2
Clinca Madalina ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3

     11. Baieti 12 - 13 ani
Gheorghiev Stefan ( Kanamura Dojo  Isaccea ) - loc 1
Romanov Florin ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Burcea Andrei ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

       12. Mixt Open sub 18 ani
Rada Octavian ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 1
Visan Costin ( Nipppon Dojo Tulcea ) - loc 2
Ungureanu Maria ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

      13. Baieti sub 9 ani
Kemenyei David ( Murmidon Dojo Zalau ) - loc 1
Kupas Milan ( Murmidon Dojo Zalau ) - loc 2
Suciu Stefan ( Murmidon Dojo Zalau ) - loc 3

         REZULTATE CONCURS KUMITE
      1. Kumite Baieti sub 20 kg, sub 6 ani
Pitna Eduard ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Luca Ianis ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Ursu Mario ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Gabra Robert ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

      2. Kumite Baieti sub 22 kg, sub 6 ani
Patrascu Cristian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Tudor Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 2
Ghemisi Robert ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3

      3. Kumite baieti sub 22 kg, sub 7 ani
Panuta Albert ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Bunescu Robert ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Cladiade Cristian ( AS Triumf Galati ) loc 3
Saveli Cristian ( Shogun Dojo Sarichioi ) loc 3

      4. Kumite Mixt sub 24 kg, sub 7 ani
Artene Eric ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 1
Anghel Alexandru ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 2
Olteanu Alexia ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Patilea Teodor ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

       5. Kumite mixt sub 25 kg, sub 7 ani
Diaconu Teodora ( CS FDJ Pitesti ) - loc 1
Enache Andrei ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 2
Olteanu Mara ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Pencu Stefan ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3
           
       6. Kumite Baieti + 25 kg, sub 7 ani
Militaru Matei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Burnescu Alexandru ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 2
Sarbu Ianis ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Tufis Mircea ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

      7. Kumite Baieti sub 22 kg, sub 8 ani
Raul Manole ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Cristescu Stefan  ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Ene George ( Golden Team Bucuresti ) loc 3
   
      8. Kumite Baieti, sub 24 kg, sub 8 ani
Vizitiu Robert ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Viorica Teodor ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Popovici Stefan ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Harlesteanu Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

      9. Kumite Baieti sub 30 kg, sub 8 ani
Dragulin Andrei ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Profir Andu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Grigoras Radu ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Tanase Alexandru ( Shobu Dojo Constanta ) - loc 3

     10. Kumite Baieti sub 35 kg, sub 8 ani
Teodorof Sebastian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Uncu David ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Trincu Alexandru ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Mandita Andrei ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

      11. Kumite Baieti + 35 kg, sub 8 ani
Boboc Petru ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Mocanu George ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Buhum Mihai ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3
Ursu Razvan ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

     12. Kumite Fete, Open , sub 8 ani
Catalinoiu Gociman Ingrid ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Busuioceanu Daria ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Stase Crina Bianca ( AS Triumf Galati ) - loc 3
Ghenea Ana Maria ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

    13. Kumite Baieti sub 23 kg, sub 9 ani
Nofit Rares ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 1
Lavrinencu Pablo ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 2
Coban Remus ( Shogun Dojo Sarichioi ) loc 3
Zuluf Stefan ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 3

    14. Kumite Baieti sub 27 kg, sub 9 ani
Damian Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Feodotov Ovidiu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Stefan Suciu ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 3
Dumitru David ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3


    15. Kumite Baieti sub 28 kg, sub 9 ani
Kemenyfi David ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 1
Iordache Rares ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Sandu Florin ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3
Nichifor Ion ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3

     16. Kumite Baieti sub 31 kg, sub 9 ani
Floricica Vlad ( Golden Team Bucuresti ) - loc 1
Mihalcencu Matei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Chiriac Cezar ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Gherman Sebastian ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3

     17. Kumite Baieti sub 38 kg, sub 9 ani
Vasilescu Bogdan ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Artene Robert ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 2
Costea Gabriel ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

     18. Kumite Baieti sub 25 kg, 8 - 9 ani
Marcu Mihnea Stefan ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Croitoru Denis ( Sakura Kiai Galati ) - loc 2
Kupas Milan ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 3

      19. Kumite Baieti sub 40 kg, 8 - 9 ani
Buzatu Dan ( Golden Team Bucuresti ) - loc 1
Costeanu David ( Tora Kyokushin Galati ) loc 2
Frose Ionut ( Kamikaze Dojo Galati ) loc 3

      20. Kumite Baieti, sub 28 kg, sub 10 ani
Banuta Aleandru ( Hitode Costinesti ) - loc 1
Focsa Marian ( Hitode Costinesti ) - loc 2
Lazar Vladimir ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Csillag Adam ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 3

     21. Kumite Fete, sub 30 kg, sub 10 ani,
Nicolaev Ioana ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Dragomir Alexandra ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 2
Nichifor Alexandra ( Shogun Dojo Sarichioi ) - loc 3
Buzatu Alexandra ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

     22. Kumite Baieti, sub 30 kg, sub 10 ani
Mihai Paul ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 1
Cadar Edis ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 2
Stefan Ionut ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Dinca Andrei ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

      23. Kumite Fete , sub 32 kg, sub 10 ani
Padure Alexandra ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Tugui Bianca ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Nechifor Elena ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Chersan Maria ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

      24. Kumite Baieti, sub 33 kg, sub 10 ani
Antoche Raul ( Scorpion Piatra Neamt ) - loc 1
Petcu Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Bardan Cosmin ( Toratoshi Iasi ) - loc 3
Ungureanu Iosif ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

      25. Kumite Baieti, sub 35 kg, sub 10 ani
Nitu Erinko ( Ashihara Karate Pitesti ) - loc 1
Dodoi Adrian ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 2
Ivascu Robert ( Shobu Dojo Constanta ) loc 3
Holiartoc Stefan ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

      26. Kumite Baieti , sub 45 kg, sub 10 ani
Diaconu Serban ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 1
Angheluta Robert ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 2
Olaru Rares ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

       27. Kumite Fete, sub 35 kg, 9 - 10 ani
Elisei Maria ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Nistor Ayana ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 2
Chitaru Ramona ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

        28. Kumite Fete , sub 40 kg, 9 - 10 ani
Scoica Stefania ( CS FDJ Pitesti ) - loc 1
Parascan Alexandra ( Golden Team Bucuresti ) - loc 2
Rugina Olimpia ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

         29. Kumite Baieti + 45 kg, 9-10 ani
Avram Iulian ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 1
Dogaru Radu ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Popovici Daniel ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Paun Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3
  
         30. Kumite Baieti sub 35 kg, 10 - 11 ani
Apostu Lucian ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Cioaca Dragos ( Haciman Dojo Bucuresti ) - loc 2
Fratila Cosmin ( Seito Buzau ) - loc 3

          31. Kumite Fete sub 35 kg, 10 - 11 ani
Ilie Ioana ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Popovici Alexia ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 2
Gheorghiu Crina ( AS Triumf Galati ) - loc 3
Amarandei Adela ( CS Kokoro Botosani ) - loc 3
               
         32. Kumite Baieti sub 35 kg, 10 - 11 ani, incepatori
Dragan Mihai ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Udroiu Gabriel ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 2
Cladiade Gabriel ( AS Triumf Galati ) - loc 3

         33. Kumite Baieti sub 35 kg, 10 - 11 ani, avansati
Militaru Adrian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Craciun Ion ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 2
Duduman Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

          34. Kumite Baieti, sub 40 kg, 10 - 11 ani
Danila Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Hoban Eduard ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 2
Dessiniotis Stefan ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3
Jalba Cosmin ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

          35. Kumite Baieti sub 40 kg, 10 - 11 ani
Oanca Bogdan ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Ribischi Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Badilas Florin ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 3
Filipoiu Andrei ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 3

           36. Kumite Baieti sub 40 kg, 10 - 11 ani
Babusca Emanuel ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Oniceanu Florian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Hincu Luca ( Sakura Kiai Galati ) - loc 3
Bobocea Gabriel ( Ronin Dojo Babadag ) - loc.3

          37. Kumite Fete sub  40 kg, 10 - 11 ani
Popa Catrina ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Nicolescu Mara ( Seito Buzau ) - loc 2
Doleanu Lavinia ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3
Irimia Maria ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

          38. Kumite Fete + 40 kg, 10 - 11 ani
Petrescu Oana ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Clinca Madalina ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 2
Bejenaru Karina ( Shogun Dojo Sarichioi ) - loc 3

           39. Kumite Baieti + 45 kg, 10 - 11 ani,
Uncu Vlad ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Cernamorit matia ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Ababei Alexandru ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 3
Sandu Tudor ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 3

         40. Kumite Baieti, - 42 kg, 12 - 13 ani
Munteanu Cristian ( Shobu Dojo Constanta ) - loc 1
Calcan Cristian ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 2
Smolei Alexandru ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 3
Vasile Andrei ( Seito Buzau ) - loc 3

         41. Kumite Baieti , - 45 kg, 12 - 13 ani
Baicu Stefanut ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Radulescu Lucian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Stir Marian ( Shogun Dojo Sarichioi ) - loc 3
Vizitiu Valentin ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

        42. Kumite Fete, sub 45 kg, 12 - 13 ani
Dunaev Lavinia ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Colcer Alexia ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Lungu Alexandra ( Sakura Kiai Galati ) - loc 3
Curelaru Andreea ( Kamikaze Galati ) - loc 3

       43. Kumite Baieti - 50 kg, 12 - 13 ani
Daianu Claudiu ( Goshi - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Prascura Teodor ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 2
Alexandru Cristian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3
Ciocoiu Marian ( Shobu Constanta ) - loc 3

      44. Kumite Fete sub 50 kg, 12 - 13 ani
Cruceanu Alina ( Ashihara Karate Pitesti ) - loc 1
Tugui Georgiana ( Kanamura Isaccea ) - loc 2
Birzoies miruna ( CS Kokoro Botosani ) - loc 3

      45.Kumite Fete + 50 kg, 12 - 13 ani
Albu Maria ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Arion Simona ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Doroftei Andreea ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3
Derejan Ana Maria ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3

       46. Kumite Baieti, - 55 kg, 12 - 13 ani
Saramet Catalin ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Popescu Matei ( Seito Buzau ) - loc 2
Paslaru Gabriel ( Toratoshi Iasi ) - loc 3
Andronache Ilie ( CS Kokoro Botosani ) - loc 3
                   
         47. Kumite Baieti + 55 kg, 12 - 13 ani
Popa Rares ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Diaconu Sergiu ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Mihai Alexandru ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 3
Neamtu Denis ( Scorpion Shindokai Piatra Neamt ) - loc 3
                
         48. Kumite Masculin sub 55 kg, 14 - 15 ani
Dandu Damian ( Senshi Piatra Neamt ) - loc 1
Creanga Andrei ( Toratoshi Iasi ) - loc 2
Iurco Tiberiu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

          49. Kumite Masculin sub 60 kg, 14 - 15 ani
Nicolaev Tiberiu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Arghir Ionut ( Seito Buzau ) - loc 2
Toma Andrei ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

          50. Kumite  Masculin + 60 kg, 14 - 15 ani
Visan Ionut ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Paliciuc Laurentiu ( Toratoshi Iasi ) - loc 2
Punguta Alexandru ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

           51. Kumite Feminin , Open , 14 - 15 ani
Musa Ana Maria ( Shobu Constanta ) - loc 1
Tarnauceanu Iustina ( Kokoro Botosani ) - loc 2
Gherman Bianca ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

            52. Kumite Masculin, sub 65 kg, 16 - 17 ani
Visan Costin ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Ghita Cosmin ( Goshin - Ryu Ploiesti ) loc 2
Baiculescu Costel ( Sakura Kiai Galati ) loc 3

            53. Kumite Masculin , sub 70 kg, 16 - 17 ani
Furnica Cosmin ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 1
Rada Octavian ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 2
Frumoasa Victor ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

            54. Kumite Masculin, + 70 kg, 16 - 17 ani
Rosu Razvan ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Chersan Andrei ( Toratoshi Iasi ) - loc 2
Muraru Amador ( Kokoro Botosani ) - loc 3

             55. Kumite Feminin , Senioare - Open
1. Bozianu Madena ( Goshin -Ryu Ploiesti ) - loc 1
2. Marinescu Andreea ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
3. Bulai Maria ( Ashihara Karate Pitesti ) - loc 3

             56. Kumite Masculin, Seniori - Open
1. Mocanu Catalin ( Nova Force Giurgiu ) - loc 1
2. Marinescu Relu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
3. Radu Cristian ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 3

REZULTATE MECIURI REGULI DE K1
Piramida - 65 kg seniori: Loc 1 - Purcaru Petrica (CS Navodari Kempo )
                                         Loc 2 - Mitran Daniel ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
                                         Loc 3 - Vesparu Mihai ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
Meci - 55 kg juniori : Castigator - Costea Cornel ( CS Navodari Kempo)
Meci - 60 kg seniori : Egal - Spac Marius ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
                                            - Cezar Andries ( CS Navodari Kempo )
Meci - 65 kg juniori : Castigator - Vlase Marius ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea)
Meci - 85 kg juniori : Castigator - Dragos Sumila ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
Meci -100 kg seniori : Castigator - Serghei Cristian ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )

Arbtrii Judecatori : Radu Bolojan , Valeriu Ariton si Cozmin Buzoiu, arbitru de ring Dan Ene.

Cluburi Participante:
CS Navodari Kempo - antrenor Jipeanu Marcel
CS Tenshin Sinyo Tulcea - antrenor Pascale Daniel
CS Scorpion Sindokan Piatra Neamt - antrenor Petre Daniel
CS Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea - antrenor Dimanescu "Bluto" Emanuel






miercuri, 6 mai 2015

CAMPIONAT EUROPEAN DE KARATE KYOKUSHIN - MOSCOVA, RUSIA - 2015





            In perioada 1 - 3 mai 2015 s-a organizat a 8 editie a Campionatului European de Karate Kyokushin Rengokai Union.
Campionatul s-a tinut in Sala Sporturilor Olimpice din suburbia capitalei Moscova  - Noginsk, a inceput la ora 09.00 si sa terminat la ora 00.00.
Campionatul s-a desfasurat pe 2 probe de concurs, kata open, masculin, feminin si kumite pe categorii de greutate, varsta si sex, incepand de la categoriile de varsta 12 - 13 ani.
La campionat au participat in jur de 400 de sportivi din 16 tari, dupa cum urmeaza: Romania, Kazahstan, Belgia, Suedia, Germania, Spania, Franta, Georgia, Armenia, Canada, Israel, Azerbaijan, Belarusia, Estonia, Ungaria si Rusia.

Delegatia Romaniei a fost formata din:

1. Cristi Calcan Andrei - categ 12 - 13, - 45 kg, masculin;

2. Dragan Andreea - categ 16 - 17 ani, + 55 kg, feminin;

3. Marinescu Roxana Andreea - categ 16 - 17 ani, + 55 kg, feminin;

4. Dunaev Lavinia Andreea - categ 14 - 15 ani, - 45 kg, feminin;

5. Visan Ionut - categ 14 - 15 ani, + 60 kg, masculin ;

6. Visan Costin - categ 16 - 17 ani, - 65 kg, masculin ;

7. Nicolaev Tiberiu Marian - categ 14 - 15 ani, - 60 kg, masculin ;

8. Sandu Sebastian Gabriel - categ 12 - 13 , + 55 kg, masculin ;

9. Sensei Panuta Nicolaie 3 Dan - antrenor a lotului, si arbitru international la seniori ;




   Campionatul a fost foarte bine organizat, si s-a desfasurat pe 3 tatami, totul a fost la superlativ din punct de vedere logistic, organizatoric si uman, cu intonarea imnurilor de stat, parada militara, jocuri de lumini, artificii, demonstratii de arte martiale, dansuri, gimnastica, au fost prezente oficialitati a dumei de stat a Rusiei si oameni de sport. Ca premiere organizatori au oferit cupe si diplome pentru locurile 1, 2 si 3 foarte frumoase si sugestive!




   Rezultatele obtinute de sportivii nostri la acest puternic Campionat European din Moscova sunt urmatoarele:

luni, 23 martie 2015

CUPA CETATUIA LUNCAVITEI, LUNCAVITA - 2015






        Sambata 21 martie 2015 in sala de sport multifunctionala " Teohare Coca Cozma " din comuna Luncavita a avut loc prima editie a concursului de karate full contact denumit " CUPA CETATUIA LUNCAVITEI ". Concursul a avut 2 probe, kata ( exerciti impuse ) si kumite (lupta full contact) destinate copiilor, cadetiilor si juniorilor pe categorii de varsta si greutate.
Concursul a fost organizat  de Clubul Sportiv " Nippon Dojo " iar ca parteneri au fost PRIMARIA LUNCAVITA  si Directia Judeteana Sport si Tineret Tulcea.
La concurs au participat 130 de sportivi din Galati, Constanta, Costinesti, Tulcea, Sulina, Babadag, Macin, Jijila, Rachelu, Isaccea, Sarichioi, Sabangia, Zebil, Baia, si binenteles Luncavita.
Cluburile si Asociatiile sportive au fost: CS Tora Dojo Galati - antrenor Burtea Catalin, CS Sakura Kiai Galati - antrenor Viorel Mihai, AS Triumf Galati - prof Stase Cristina, CS Hitode Dojo Costinesti  - antrenori Dinca George si Dinca Ioana, CS Nippon Dojo Tulcea - antrenor Panuta Nicolaie si Graur Marius,
AS Sun Rise Dojo Sulina - antrenor Praz Laurentiu, AS Ronin Dojo Babadag , AS Shogun Dojo Sarichioi ,
AS Kanamura Isaccea, AS Dragoni Dojo Luncavita.
Comisia de arbitraj a fost formata din: sensei Potcovuta Aurel 3 Dan - Constanta, sensei Panuta Nicolaie 3 Dan - Tulcea, sempai Burtea Catalin, 2 Dan - Galati, sempai Graur Marius 1 Dan - Tulcea, sempai Praz Laurentiu 1 Dan - Tulcea, -sempai Bogdan Istrate 1 Dan - Constanta, sempai Stroe Andrei 1 Dan - Constanta, sempai Dinca George 1 Dan - Costinesti si sempai Mocanu Cristian 2 kyu - Tulcea.
 Concursul sa desfasurat pe 9 categorii de varsta si nivel la proba de kata si 24 de categorii de varsta, greutate si sex la proba de kumite.










          Rezultate la proba de KATA :

1. Kata sub 7 ani grade 0 - 10 - 9 kyu
 Gociman Catalinoiu Ingrid - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Ismailciuc Vlad Andrei - Sun Rise Dojo Sulina - loc II
Uncu David Andrei - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Dimitriu Ovidiu - Sun Rise Dojo Sulina - loc III

2. Kata 8 ani 0 - 10 kyu
Calin Remus - Sun Rise Dojo Sulina - loc I
Profir Andu - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Viorica Theodor - Kanamura Dojo Isaccea - loc III
Lavrinencu Pablo - Dragoni Dojo Luncavita - loc III

3. Kata sub 10 ani 0 - 10 kyu
Focsa Marian - Hitode Dojo Costinesti - loc I
Petre Izabela - Dragoni Dojo Luncavita - loc II
Feodotov Ovidiu - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Mihalcencu Matei - Nippon Dojo Tulcea - loc III

4. Kata sub 10 ani 9 kyu
Lefter Alexandru - Sakura Kiai Galati - loc I
Marcu Mihnea - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Teodorof Sebastian - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Avram Alexandru - Ronin Dojo Babadag - loc III

5. Kata sub 14 ani 0 - 10 - 9 kyu
Mitache Marius - Dragoni Dojo Luncavita - loc I
Stoian George - Dragoni Dojo Luncavita - loc II
Eftimie Alexandru - Dragoni Dojo Luncavita - loc III
Iurco Lucian - Nippon Dojo Tulcea - loc III

6. Kata sub 11 ani - centuri albastre 8 - 7 kyu
Militaru Adrian - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Angheluta Robert - Hitode Dojo Costinesti - loc II
Petcu Andrei - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Dragan Mihai - Nippon Dojo Tulcea - loc III

7. Kata sub 14 ani - centuri albastre 8 - 7 kyu
Dunaev Lavinia - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Busurca Alexandru - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Colcer Alexia - Kanamura Dojo Isaccea - loc III
Tugui Georgiana - Kanamura Dojo Isaccea - loc III

8. Kata sub 14 ani 6 - 1 kyu
Toma Andrei - Tora Dojo Galati - loc I
Oniceanu Florina - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Clinca Madalina - Ronin Dojo Babadag - loc III
Calcan Cristian - Ronin Dojo Babadag - loc III

9. Kata sub 18 ani 6 - 1 kyu
Rada Octavian - Hitode Dojo Costinesti - loc I
Visan Costin - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Praz Georgiana - Sun Rise Dojo Sulina - loc III
Visan Ionut - Nippon Dojo Tulcea - loc III
________________________________________________________________________________

      Rezultate la proba de KUMITE:

1. Kumite sub 7 ani , sub 25 kg, baieti ;
Panuta Albert - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Serban Alexandru - Kanamura Dojo Isaccea - loc II
Burnescu Alexandru - Ronin Dojo Babadag - loc III
Pencu Marc - Ronin Dojo Babadag - loc III

2. Kumite sub 7 ani, + 25 kg, baieti ;
Ismailciuc Vlad - Sun Rise Dojo Sulina - loc I
Uncu David - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Mocanu George - Sun Rise Sulina - loc III
Dimitriu Ovidiu - Sun Rise Sulina - loc III

3. Kumite sub 8 ani, sub 25 kg. fete;
Petre Izabela - Dragoni Dojo Luncavita - loc I
Stase Crina - AS Triumf Galati - loc II
Busuioceanu Daria - Kanamura Dojo Luncavita - loc III

4. Kumite sub 8 ani , + 25 kg, fete ;
Gociman Catalinoiu Ingrid - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Costache Diana - AS Triumf Galati - loc II
Voiculescu Lavinia - AS Triumf Galati - loc III

5. Kumite 7 - 8 ani, sub 20 kg, baieti;
Focsa Marian - Hitode Dojo Costinesti - loc I
Lavrinencu Pablo - Dragoni Dojo Luncavita - loc II
Zuluf Stefan - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Savin Stefan - AS Triumf Galati - loc III

6. Kumite 7 - 8 ani, sub 30 kg, baieti;
Marcu Mihnea - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Coban Remus - Shogun Dojo Sarichioi - loc II
Viorica Theodor - Kanamura Dojo Isaccea - loc III
Feodotov Ovidiu - Nippon Dojo Tulcea - loc III

7. Kumite 7 - 8 ani, sub 25 kg, baieti;
Vizitiu Robert - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Sandu Florin - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Chiculita Vlad - AS Triumf Galati - loc III
Paraschiv Mihai - AS Triumf Galati - loc III

8. Kumite 7- 8 ani, sub 35 kg, baieti;
Petcu Andrei - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Teodorof Sebastian - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Goldenberg Iulian - AS Triumf Galati - loc III
Constantinescu Robert - AS Triumf Galati - loc III

9. Kumite 7 - 8 ani, + 35 kg, baieti;
Stoica Vlad - Dragoni Dojo Luncavita - loc I
Calin Remus - Sun Rise Dojo Sulina - loc II
Buhum Andrei - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Boboc Petru - Nippon Dojo Tulcea - loc III

10. Kumite 9 - 10 ani, - 30 kg, baieti
Militaru Adrian - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Dragan Mihai - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Dinca Andrei - Hitode Dojo Costinesti - loc III
Mihai Paul - Dragoni Dojo Luncavita - loc III

11. Kumite 9 - 10 ani, - 35 kg, baieti;
Busurca Alexandru - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Mitache Marius - Dragoni Dojo Luncavita - loc II
Ivascu Robert - Shobu Dojo Constanta - loc III
Oprisan Catalin - Hitode Dojo Costinesti - loc III

12. Kumite 9 - 10 ani, - 40 kg, baieti;
Danila Andrei - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Babusca Emanuel - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Tuidea Catalin - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Filipoiu Andrei - Dragoni Dojo Luncavita - loc III

13. Kumite 9 - 10 ani, - 45 kg, baieti;
Uncu Vlad - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Avram Alexandru - Ronin Dojo Babadag - loc II
Duca Ady - AS Triumf Galati - loc III
Petre Robert - Dragoni Dojo Luncavita - loc III

14. Kumite 9 - 10 ani, + 45 kg, baieti;
Botezatu Eduard - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Duminica Adrian - AS Triumf Galati - loc II
Duminica Alexandru - AS Triumf Galati - loc III

15. Kumite sub 9 ani, Open, fete;
Tudor Cristina - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Nichifor Alexandra - Shogun Dojo Sarichioi - loc II
Tandara Diana - Dragoni Dojo Luncavita - loc III

16. Kumite 11 - 12 ani, + 50 kg, baieti;
Romanov Florin - Sun Rise Dojo Sulina - loc I
Sandu Sebastian - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Moisei Catalin - Hitode Dojo Costinesti - loc III
Ciocoiu Marian - Sakura Kiai Galati - loc III

17. Kumite 11 - 12 ani, Open, fete;
Bejenaru Alissia - Shogun Dojo Sarichioi - loc I
Clinca Madalina - Ronin Dojo Babadag - loc II
Colcer Alexia - Kanamura Dojo Isaccea - loc III
Lungu Alexandra - Sakura Kiai Galati - loc III

18. Kumite 12 - 13 ani, - 50 kg, baieti
Stir Marian Vasile - Shogun Dojo Sarichioi - loc I
Vizitiu Valentin - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Calcan Cristian - Ronin Dojo Babadag - loc III
Alexandru Cristian - Nippon Dojo Tulcea - loc III

19. Kumite - 14 ani, Open, fete;
Vatuiu Ana Maria - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Tugui Georgiana - Kanamura Dojo Isaccea - loc II
Arion Simona - Nippon Dojo Tulcea - loc III
Vlad Florentina - AS Triumf Galati - loc III

20. Kumite - 14 ani, + 50 kg, baieti;
Toma Andrei - Tora Dojo Galati - loc I
Iurco Tiberiu - Nippon Dojo Tulcea - loc II
Saramet Alexandru - Tora Dojo Galati - loc III
Mihai Alexandru - Dragoni Dojo Luncavita - loc III

21. Kumite 14 - 15 ani , Open , fete;
Musa Ana Maria - Shobu Constanta - loc I
Ungureanu Maria - Tora Dojo Galati - loc II
Praz Georgiana - Sun Rise Dojo Sulina - loc III
Candachia Mihaela - Dragoni Dojo Luncavita - loc III

22. Kumite 14 - 15 ani, Open , baieti;
Visan Ionut - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Rada Octavian - Hitode Dojo Costinesti - loc II
Mandra Alexandru - Hitode Dojo Costinesti - loc III
Burcea Constantin - Hitode Dojo Costinesti - loc III

23. Kumite 16 - 17 ani, Open, baieti;
Visan Costin - Nippon Dojo Tulcea - loc I
Mitea Iulian - Shobu Constanta - loc II
Havasi Alexandru - Hitode Dojo Costinesti - loc III

24. Kumite 16 - 17 ani, Open, fete;
Ene Geanina - Shobu Constanta - loc I
Marinescu Roxana Andreea - Nippon Dojo Tulcea - loc II

Multumim Primariei Luncavitei si domnului Primar Ilie Stefan, Directiei Judetene de Sport si  Tineret Tulcea pentru sprijinul acordat in organizarea acestui eveniment!

Osu!