Loading...

luni, 22 iunie 2015

DANUBE DELTA CUP, EDITIA A-V-A, TULCEA - 2015




     Sambata, 20 iunie 2015, incepand cu ora 09.00 dimineata, s-a desfasurat in Sala Polivalenta din municipiul Tulcea a V a editie a concursului national de karate full contact Danube Delta Cup destinat copiilor, juniorilor si seniorilor.
Evenimentul a fost organizat de Nippon Budo Sport Tulcea in parteneriat cu Primaria Tulcea, care a fost si principal finantator, DJST Tulcea, dar s-a primit sprijin si din partea Prefecturii Tulcea, Serviciul de Ambulanta Tulcea, Unitatea de Jandarmi Tulcea, pe aceasta cale le multumim din tot sufletul pentru ajutorul acordat!
Danube Delta Cup din acest an 2015 a adus lucruri noi in organizare:
- Vineri 19 iunie 2015 s-a desfasurat un concurs de kata unde au participat 95 de sportivi;
- Sambata concursul a fost filmat pe toate cele 3 tatami care s-a desfasurat si a fost transmis online in direct, unde au fost peste 2500 de vizitatori;
- Competitia de kyokushin la seniori, baieti si fete a fost open, deci a avut un grad mare de spectacol dar si de dificultate;
- Au fost 9 meciuri pe reguli de K1;
- Premierea sportiviilor de la categoriile de copii a fost facuta de DL Prefect a judetului Tulcea , Badita Marin, pe care ai multumim pe aceasta cale.

La Danube Delta Cup au participat 260 de sportivi pe reguli de karate full contact  si 18 sportivi pe reguli de K1.
Cluburile participante si antrenorii au fost urmatorii:
CS Kamikaze Galati - antrenori Popovici Viorel si Pelin Dan;
CS Toratoshi Iasi - antrenor Florin Budeanu;
CS Kokoro Botosani - antrenor Mihai Puscasu;
CS Torakai Iasi - antrenor Andrei Trandaf;
CS Phoenix Bacau - antrenor Luminita Dimofte;
CS Murmidon Kyokushin Zalau - antrenor Calin Gabriel Domsa;
CS Budo Gym Bucuresti - antrenor Gruia Docan;
CS Sakura Kiai Galati - antrenori Mihai Viorel si Molter Musa Daniel;
CS Seito Buzau - antrenor Sorin Popescu;
AS Triumf Galati - antrenor Stase Cristina;
CS Goshin - Ryu Ploiesti - antrenor Bozianu Cristian;
CS Senshi Piatra Neamt - antrenor Tarantus Emanuel;
CS Hachiman Dojo Bucuresti - antrenor Ionut Stancu;
CS Nova Force Giurgiu - antrenor George Radoi;
CS Shobu Constanta - antrenor Potcovuta Aurel;
CS Scorpion Sindokai Piatra Neamt - antrenor Daniel Petre;
CS Ashihara Karate Pitesti - antrenor Vatafu Mihai;
CS FDJ Pitesti - antrenor Neacsu Florin;
CS Garyu Oradea - antrenor Gliga Marius;
CS Profighters Cluj - antrenor Bolojan Radu;
CS Tora Kyokushin Galati - antrenor Burtea Catalin;
CS Hitode Dojo Costinesti - antrenor Dinca George;
NIPPON BUDO SPORT TULCEA - antrenor Panuta Nicolaie;
- CS Nippon Dojo Tulcea- antrenor Graur Marius;
- AS Sun Rise Dojo Sulina - antrenor Praz Laurentiu;
- AS Kanamura Dojo Isaccea - instructor Visan Costin;
- AS Dragoni Dojo Luncavita - instructor Eftimie Stefan;
- AS Shogun Dojo Sarichioi - instructor Mocanu Cristian;
- AS Ronin Dojo Babadag - instructor Marinescu Andreea;

ARBITRII CONCURSULUI DANUBE DELTA CUP:
- Gliga Marius 3 Dan - Oradea
- Bolojan Radu 3 Dan - Cluj
- Panuta Nicolaie 3 Dan - Tulcea
- Popescu Sorin 4 Dan - Buzau
- Potcovuta Aurel 3 Dan - Constanta
- Domsa Calin 3 Dan - Zalau
- Docan Gruia 4 Dan - Bucuresti
- Toth Jeno 1 Dan - Oradea
- Dinca George 1 Dan - Costinesti
- Istrate Bogdan 1 Dan - Constanta
- Deheleanu Damian 1 Dan - Bucuresti
- Graur Marius 1 Dan - Tulcea
- Ciupu Bogdan 1 Dan - Ploiesti
- Mocanu Cristian 2 kyu - Tulcea
- Popovici Viorel 1 Dan - Galati
- Pelin Dan 1 kyu - Galati
- Budeanu Florin 2 Dan - Iasi
- Stase Cristina 3 Dan - Galati

CLASAMENTUL REZULTATELOR PE LOCURILE 1 LA KUMITE:
1. CS Nippon Dojo Tulcea
2. CS Goshi-Ryu Ploiesti
3. CS Tora Kyokshin Galati
4. CS Hachiman Dojo Bucuresti si Budo Gym Bucuresti

CLASAMENTUL IN FUNCTIE DE TOTALUL REZULTATELOR POZITIVE CUMULATE:
1. CS Nippon Dojo Tulcea
2. CS Kamikaze Dojo Galati
3. CS Toratoshi Iasi si Tora Kyokushin Galati
4. CS Goshin - Ryu Ploiesti
5. CS Golden Team Bucuresti
6. CS Hitode Dojo Costinesti
7. CS Budo Gym Bucuresti
8. CS Hachiman Dojo Bucuresti
9. AS Kanamura Dojo Isaccea si AS Ronin Dojo Babadag
10. CS FDJ Pitesti

La acest eveniment NIPPON BUDO SPORT TULCEA , a participat cu un numar de 77 de sportivi din organizatie, din care 42 din municipiul Tulcea.
NIPPON BUDO SPORT TULCEA a obtinut un total de 65 de rezultate pozitive din care 22 de locuri 1, 24 de locuri 2 si 19 locuri 3.
CS Nippon Dojo Tulcea a obtinut un total de 39 de rezultate pozitive din care 20 de locuri 1, 13 locuri 2 si 6 locuri 3.







REZULTATE CONCURS KATA:

     1. Fete 7 - 8 ani
Catalinoiu Gociman Ingrid ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Busuioceanu Daria Alesia ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Ghenea Ana Maria ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

    2. Fete 10 - 11 ani
Sirghe Andreea ( Goshin Ryu Ploiesti ) - loc 1
Cosma Elena ( Seito Buzau ) - loc 2
Dunaev Lavinia ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

     3. Baieti 10 - 11 ani
Dragan Mihai  ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Danila Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Babusca Emanuel ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 3

     4. Baieti sub 10 ani
Ungureanu Iosif ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Angheluta Robert ( Hitode Dojo Costinesti) - loc 2
Cadir Edis ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

     5. Fete 7 - 8 ani
Nechifor Elena ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Tomazatos Diana ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Padure Alexandra ( Goshin -Ryu Ploiesti ) - loc 3

     6. Baieti sub 8 ani
Raul Manole ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Marcu Mihnea ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Teodorof Sebastian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

    7. Mixt sub 7 ani
Panuta Albert ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Militaru Matei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Ghemisi Robert ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3

    8. Baieti Avansati 10 - 11 ani
Uncu Vlad ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Oniceanu Florian ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 2
Militaru Adrian ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 3

     9. Baieti Avansati 12 - 13 ani
Popescu Matei ( Seito Dojo Buzau ) - loc 1
Rotariu Adrian ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Moisei Catalin ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

      10. Fete 10 - 11 ani
Gheorghiu Crina ( AS Triumf Galati ) - loc 1
Ilie Ioana ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 2
Clinca Madalina ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3

     11. Baieti 12 - 13 ani
Gheorghiev Stefan ( Kanamura Dojo  Isaccea ) - loc 1
Romanov Florin ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Burcea Andrei ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

       12. Mixt Open sub 18 ani
Rada Octavian ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 1
Visan Costin ( Nipppon Dojo Tulcea ) - loc 2
Ungureanu Maria ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

      13. Baieti sub 9 ani
Kemenyei David ( Murmidon Dojo Zalau ) - loc 1
Kupas Milan ( Murmidon Dojo Zalau ) - loc 2
Suciu Stefan ( Murmidon Dojo Zalau ) - loc 3

         REZULTATE CONCURS KUMITE
      1. Kumite Baieti sub 20 kg, sub 6 ani
Pitna Eduard ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Luca Ianis ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Ursu Mario ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Gabra Robert ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

      2. Kumite Baieti sub 22 kg, sub 6 ani
Patrascu Cristian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Tudor Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 2
Ghemisi Robert ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3

      3. Kumite baieti sub 22 kg, sub 7 ani
Panuta Albert ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Bunescu Robert ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Cladiade Cristian ( AS Triumf Galati ) loc 3
Saveli Cristian ( Shogun Dojo Sarichioi ) loc 3

      4. Kumite Mixt sub 24 kg, sub 7 ani
Artene Eric ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 1
Anghel Alexandru ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 2
Olteanu Alexia ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Patilea Teodor ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

       5. Kumite mixt sub 25 kg, sub 7 ani
Diaconu Teodora ( CS FDJ Pitesti ) - loc 1
Enache Andrei ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 2
Olteanu Mara ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Pencu Stefan ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3
           
       6. Kumite Baieti + 25 kg, sub 7 ani
Militaru Matei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Burnescu Alexandru ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 2
Sarbu Ianis ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Tufis Mircea ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

      7. Kumite Baieti sub 22 kg, sub 8 ani
Raul Manole ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Cristescu Stefan  ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Ene George ( Golden Team Bucuresti ) loc 3
   
      8. Kumite Baieti, sub 24 kg, sub 8 ani
Vizitiu Robert ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Viorica Teodor ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Popovici Stefan ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Harlesteanu Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

      9. Kumite Baieti sub 30 kg, sub 8 ani
Dragulin Andrei ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Profir Andu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Grigoras Radu ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Tanase Alexandru ( Shobu Dojo Constanta ) - loc 3

     10. Kumite Baieti sub 35 kg, sub 8 ani
Teodorof Sebastian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Uncu David ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Trincu Alexandru ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Mandita Andrei ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

      11. Kumite Baieti + 35 kg, sub 8 ani
Boboc Petru ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Mocanu George ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 2
Buhum Mihai ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3
Ursu Razvan ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

     12. Kumite Fete, Open , sub 8 ani
Catalinoiu Gociman Ingrid ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Busuioceanu Daria ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Stase Crina Bianca ( AS Triumf Galati ) - loc 3
Ghenea Ana Maria ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

    13. Kumite Baieti sub 23 kg, sub 9 ani
Nofit Rares ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 1
Lavrinencu Pablo ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 2
Coban Remus ( Shogun Dojo Sarichioi ) loc 3
Zuluf Stefan ( Nippon Dojo Tulcea ) loc 3

    14. Kumite Baieti sub 27 kg, sub 9 ani
Damian Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Feodotov Ovidiu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Stefan Suciu ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 3
Dumitru David ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 3


    15. Kumite Baieti sub 28 kg, sub 9 ani
Kemenyfi David ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 1
Iordache Rares ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Sandu Florin ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3
Nichifor Ion ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3

     16. Kumite Baieti sub 31 kg, sub 9 ani
Floricica Vlad ( Golden Team Bucuresti ) - loc 1
Mihalcencu Matei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Chiriac Cezar ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Gherman Sebastian ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3

     17. Kumite Baieti sub 38 kg, sub 9 ani
Vasilescu Bogdan ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Artene Robert ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 2
Costea Gabriel ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

     18. Kumite Baieti sub 25 kg, 8 - 9 ani
Marcu Mihnea Stefan ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Croitoru Denis ( Sakura Kiai Galati ) - loc 2
Kupas Milan ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 3

      19. Kumite Baieti sub 40 kg, 8 - 9 ani
Buzatu Dan ( Golden Team Bucuresti ) - loc 1
Costeanu David ( Tora Kyokushin Galati ) loc 2
Frose Ionut ( Kamikaze Dojo Galati ) loc 3

      20. Kumite Baieti, sub 28 kg, sub 10 ani
Banuta Aleandru ( Hitode Costinesti ) - loc 1
Focsa Marian ( Hitode Costinesti ) - loc 2
Lazar Vladimir ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Csillag Adam ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 3

     21. Kumite Fete, sub 30 kg, sub 10 ani,
Nicolaev Ioana ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Dragomir Alexandra ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 2
Nichifor Alexandra ( Shogun Dojo Sarichioi ) - loc 3
Buzatu Alexandra ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

     22. Kumite Baieti, sub 30 kg, sub 10 ani
Mihai Paul ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 1
Cadar Edis ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 2
Stefan Ionut ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Dinca Andrei ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3

      23. Kumite Fete , sub 32 kg, sub 10 ani
Padure Alexandra ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Tugui Bianca ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Nechifor Elena ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3
Chersan Maria ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

      24. Kumite Baieti, sub 33 kg, sub 10 ani
Antoche Raul ( Scorpion Piatra Neamt ) - loc 1
Petcu Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Bardan Cosmin ( Toratoshi Iasi ) - loc 3
Ungureanu Iosif ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

      25. Kumite Baieti, sub 35 kg, sub 10 ani
Nitu Erinko ( Ashihara Karate Pitesti ) - loc 1
Dodoi Adrian ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 2
Ivascu Robert ( Shobu Dojo Constanta ) loc 3
Holiartoc Stefan ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

      26. Kumite Baieti , sub 45 kg, sub 10 ani
Diaconu Serban ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 1
Angheluta Robert ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 2
Olaru Rares ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

       27. Kumite Fete, sub 35 kg, 9 - 10 ani
Elisei Maria ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Nistor Ayana ( Murmidon Kyokushin Zalau ) - loc 2
Chitaru Ramona ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

        28. Kumite Fete , sub 40 kg, 9 - 10 ani
Scoica Stefania ( CS FDJ Pitesti ) - loc 1
Parascan Alexandra ( Golden Team Bucuresti ) - loc 2
Rugina Olimpia ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

         29. Kumite Baieti + 45 kg, 9-10 ani
Avram Iulian ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 1
Dogaru Radu ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Popovici Daniel ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3
Paun Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3
  
         30. Kumite Baieti sub 35 kg, 10 - 11 ani
Apostu Lucian ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Cioaca Dragos ( Haciman Dojo Bucuresti ) - loc 2
Fratila Cosmin ( Seito Buzau ) - loc 3

          31. Kumite Fete sub 35 kg, 10 - 11 ani
Ilie Ioana ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Popovici Alexia ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 2
Gheorghiu Crina ( AS Triumf Galati ) - loc 3
Amarandei Adela ( CS Kokoro Botosani ) - loc 3
               
         32. Kumite Baieti sub 35 kg, 10 - 11 ani, incepatori
Dragan Mihai ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Udroiu Gabriel ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 2
Cladiade Gabriel ( AS Triumf Galati ) - loc 3

         33. Kumite Baieti sub 35 kg, 10 - 11 ani, avansati
Militaru Adrian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Craciun Ion ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 2
Duduman Alexandru ( Golden Team Bucuresti ) - loc 3

          34. Kumite Baieti, sub 40 kg, 10 - 11 ani
Danila Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Hoban Eduard ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 2
Dessiniotis Stefan ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 3
Jalba Cosmin ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

          35. Kumite Baieti sub 40 kg, 10 - 11 ani
Oanca Bogdan ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Ribischi Andrei ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Badilas Florin ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 3
Filipoiu Andrei ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 3

           36. Kumite Baieti sub 40 kg, 10 - 11 ani
Babusca Emanuel ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Oniceanu Florian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Hincu Luca ( Sakura Kiai Galati ) - loc 3
Bobocea Gabriel ( Ronin Dojo Babadag ) - loc.3

          37. Kumite Fete sub  40 kg, 10 - 11 ani
Popa Catrina ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Nicolescu Mara ( Seito Buzau ) - loc 2
Doleanu Lavinia ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3
Irimia Maria ( Kamikaze Dojo Galati ) - loc 3

          38. Kumite Fete + 40 kg, 10 - 11 ani
Petrescu Oana ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Clinca Madalina ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 2
Bejenaru Karina ( Shogun Dojo Sarichioi ) - loc 3

           39. Kumite Baieti + 45 kg, 10 - 11 ani,
Uncu Vlad ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Cernamorit matia ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Ababei Alexandru ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 3
Sandu Tudor ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 3

         40. Kumite Baieti, - 42 kg, 12 - 13 ani
Munteanu Cristian ( Shobu Dojo Constanta ) - loc 1
Calcan Cristian ( Ronin Dojo Babadag ) - loc 2
Smolei Alexandru ( Sun Rise Dojo Sulina ) - loc 3
Vasile Andrei ( Seito Buzau ) - loc 3

         41. Kumite Baieti , - 45 kg, 12 - 13 ani
Baicu Stefanut ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Radulescu Lucian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Stir Marian ( Shogun Dojo Sarichioi ) - loc 3
Vizitiu Valentin ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

        42. Kumite Fete, sub 45 kg, 12 - 13 ani
Dunaev Lavinia ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Colcer Alexia ( Kanamura Dojo Isaccea ) - loc 2
Lungu Alexandra ( Sakura Kiai Galati ) - loc 3
Curelaru Andreea ( Kamikaze Galati ) - loc 3

       43. Kumite Baieti - 50 kg, 12 - 13 ani
Daianu Claudiu ( Goshi - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Prascura Teodor ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 2
Alexandru Cristian ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3
Ciocoiu Marian ( Shobu Constanta ) - loc 3

      44. Kumite Fete sub 50 kg, 12 - 13 ani
Cruceanu Alina ( Ashihara Karate Pitesti ) - loc 1
Tugui Georgiana ( Kanamura Isaccea ) - loc 2
Birzoies miruna ( CS Kokoro Botosani ) - loc 3

      45.Kumite Fete + 50 kg, 12 - 13 ani
Albu Maria ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Arion Simona ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
Doroftei Andreea ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3
Derejan Ana Maria ( CS Toratoshi Iasi ) - loc 3

       46. Kumite Baieti, - 55 kg, 12 - 13 ani
Saramet Catalin ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 1
Popescu Matei ( Seito Buzau ) - loc 2
Paslaru Gabriel ( Toratoshi Iasi ) - loc 3
Andronache Ilie ( CS Kokoro Botosani ) - loc 3
                   
         47. Kumite Baieti + 55 kg, 12 - 13 ani
Popa Rares ( Goshin - Ryu Ploiesti ) - loc 1
Diaconu Sergiu ( CS FDJ Pitesti ) - loc 2
Mihai Alexandru ( Dragoni Dojo Luncavita ) - loc 3
Neamtu Denis ( Scorpion Shindokai Piatra Neamt ) - loc 3
                
         48. Kumite Masculin sub 55 kg, 14 - 15 ani
Dandu Damian ( Senshi Piatra Neamt ) - loc 1
Creanga Andrei ( Toratoshi Iasi ) - loc 2
Iurco Tiberiu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 3

          49. Kumite Masculin sub 60 kg, 14 - 15 ani
Nicolaev Tiberiu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Arghir Ionut ( Seito Buzau ) - loc 2
Toma Andrei ( Tora Kyokushin Galati ) - loc 3

          50. Kumite  Masculin + 60 kg, 14 - 15 ani
Visan Ionut ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Paliciuc Laurentiu ( Toratoshi Iasi ) - loc 2
Punguta Alexandru ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

           51. Kumite Feminin , Open , 14 - 15 ani
Musa Ana Maria ( Shobu Constanta ) - loc 1
Tarnauceanu Iustina ( Kokoro Botosani ) - loc 2
Gherman Bianca ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

            52. Kumite Masculin, sub 65 kg, 16 - 17 ani
Visan Costin ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 1
Ghita Cosmin ( Goshin - Ryu Ploiesti ) loc 2
Baiculescu Costel ( Sakura Kiai Galati ) loc 3

            53. Kumite Masculin , sub 70 kg, 16 - 17 ani
Furnica Cosmin ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 1
Rada Octavian ( Hitode Dojo Costinesti ) - loc 2
Frumoasa Victor ( Toratoshi Iasi ) - loc 3

            54. Kumite Masculin, + 70 kg, 16 - 17 ani
Rosu Razvan ( Budo Gym Bucuresti ) - loc 1
Chersan Andrei ( Toratoshi Iasi ) - loc 2
Muraru Amador ( Kokoro Botosani ) - loc 3

             55. Kumite Feminin , Senioare - Open
1. Bozianu Madena ( Goshin -Ryu Ploiesti ) - loc 1
2. Marinescu Andreea ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
3. Bulai Maria ( Ashihara Karate Pitesti ) - loc 3

             56. Kumite Masculin, Seniori - Open
1. Mocanu Catalin ( Nova Force Giurgiu ) - loc 1
2. Marinescu Relu ( Nippon Dojo Tulcea ) - loc 2
3. Radu Cristian ( Hachiman Dojo Bucuresti ) - loc 3

REZULTATE MECIURI REGULI DE K1
Piramida - 65 kg seniori: Loc 1 - Purcaru Petrica (CS Navodari Kempo )
                                         Loc 2 - Mitran Daniel ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
                                         Loc 3 - Vesparu Mihai ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
Meci - 55 kg juniori : Castigator - Costea Cornel ( CS Navodari Kempo)
Meci - 60 kg seniori : Egal - Spac Marius ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
                                            - Cezar Andries ( CS Navodari Kempo )
Meci - 65 kg juniori : Castigator - Vlase Marius ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea)
Meci - 85 kg juniori : Castigator - Dragos Sumila ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )
Meci -100 kg seniori : Castigator - Serghei Cristian ( Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea )

Arbtrii Judecatori : Radu Bolojan , Valeriu Ariton si Cozmin Buzoiu, arbitru de ring Dan Ene.

Cluburi Participante:
CS Navodari Kempo - antrenor Jipeanu Marcel
CS Tenshin Sinyo Tulcea - antrenor Pascale Daniel
CS Scorpion Sindokan Piatra Neamt - antrenor Petre Daniel
CS Bluto Team - Nippon Budo Sport Tulcea - antrenor Dimanescu "Bluto" Emanuel